Přeskočit na obsah
Domů » O nás

O nás

RECUTHERM s.r.o. je mladou společností, nicméně v oboru se pohybujeme již řadu let. Za tu dobu jsme získali zkušenosti, které jsme se rozhodli uplatnit ve vlastním projektu. Projektu, v němž jsme se mohli realizovat a do kterého jsme vnesli vlastní myšlenky a poznatky. Od prvního, dá se říci „garážového“ prototypu jsme se propracovali k sofistikovanému zařízení, které může řadě firem pomoci šetřit jak peníze, tak i životní prostředí.

Naše společnost se zabývá vývojem a výrobou zařízení pro zpětné získávání zbytkového tepla.

Každý projekt začínáme důkladnou analýzou, kdy přímo u zákazníka provedeme měření vstupních parametrů (zejména množství, vlhkost a teplotu odpadního tepla). Následně provedeme analýzu naměřených hodnot, navrhneme vhodný výměník a vypočteme teoretickou návratnost investice.

Na základě vytvořené bilance energetického potenciálu odpadního vzduchu zákazníkovi navrhneme nejvhodnější řešení pro zpětné využití odpadního tepla z jeho technologie tak, abychom docílili maximální možné účinnosti.

Naše jednotky jsou řízeny na míru programovatelným řídicím systémem, který jsme vyvíjeli ve spolupráci s odborníky a který staví na automatizačních systémech Simatic od společnosti Siemens.

Rekuperační jednotku umíme zapojit bez jakéhokoliv zásahu do Vaší technologie pomocí bypassu. V celém zařízení se nachází velké množství prvků, které mají na starost provoz jednotky a bezpečnost výrobní technologie.

Rekuperační jednotky jsou vybaveny speciálními tepelnými výměníky, které zároveň slouží jako filtr. V momentě jejich zanesení je toto automaticky detekováno a automatický oplach provede vyčištění filtru.