Přeskočit na obsah
Domů » Služby

Služby

Analýza a měření

Přímo u zákazníka náš tým provede měření vstupních parametrů (zejména objem, vlhkost a teplota odpadního tepla). Následně je vytvořena analýza naměřených hodnot a navržena vhodná velikost rekuperační jednotky – vhodný tepelný výměník.
Na základě vytvořené bilance energetického potenciálu odpadního vzduchu zákazníkovi navrhneme nejvhodnější řešení pro zpětné využití odpadního tepla z jeho technologie tak, abychom docílili maximálního zužitkování tepla.

Výpočet návratnosti

Ve spolupráci s odborníky provádíme výpočet teoretické návratnosti investice – vše na základě naměřených hodnot v cílové technologii a na základě vybraného technického řešení.

Příklad úspory

 • Objem odpadního vzduchu 3000 m3/h
 • Při teplotě 150 °C
 • 24 hodin provozu / 3 směny
 • Získaný výkon 63 kW
 • Roční úspora 620 000 Kč
  (kalkulováno při ceně plynu 1,7 Kč/kWh)
 • Snížení produkce CO2 o 70 tun/rok
 • Vyrobená energie 1460 kWh/den
  (365 MWh za 250 pracovních dní)

Výroba rekuperačních jednotek

Rekuperační jednotky vyrábíme z vysoce kvalitních komponent, přičemž každá rekuperační jednotka má na míru programovaný řídicí software, stavěný na automatizačních systémech Simatic od společnosti Siemens. Díky tomu zaručují vysokou spolehlivost a jednoduchou konfigurovatelnost systému.

Další informace o rekuperátoru spalin.

Instalace

Výroba a následná integrace do zákazníkovy technologie trvá zpravidla 2-5 měsíců – vše závisí na typu vybrané rekuperační jednotky. Samotná instalace rekuperační jednotky probíhá přibližně 2-3 pracovní dny včetně zaškolení obsluhy, které lze zvládnout v rozsahu několika hodin.
Rekuperátor spalin umíme zapojit bez jakéhokoliv zásahu do Vaší technologie pomocí bypassu. V celém zařízení se nachází velké množství prvků, které mají na starost provoz jednotky a bezpečnost výrobní technologie.

Záruční i pozáruční servis

Postaráme se o Vás, před i po dodání. Zajišťujeme pravidelný záruční servis, pozáruční servis a poradenství.